KUIDAS VALIDA?

Ujumisõpe, algkursus

Ujumisõpe on veega sõpruse aluseks. Esimesed kogemused ja sammud vees määravad edasised edusammud. Oma tundides järgime “Õpime ujuma” metoodika põhimõtteid. Meie rühmad on väiksed ja treener saab tegeleda iga õpilasega. Õpilased esialgu tutvuvad ja kohanevad veega. Esimese oskusena omandatakse sukeldumine ja kindlus vee sees hakkama saamiseks. Teise oskusena õpitakse hõljuma ehk tundma vee toetust ning, kuidas olles lamavas asendis vesi kannab. Hõljumisele järgneb libisemine – edasiliikumine äratõuke jõul. Õpilase eesmärgiks on osata hoida end võimalikult voolujoonelisena vees liikudes. Ning viimaks edasiliikumine kõhuli ja selili asendis koos käte ja jalgade tööga.

Ujumistreeningud

Ujumistreeningud toimuvad kahel eri suunal. Sõltuvalt soovist, tahtest ja eeldustest on valida võistlusspordi ja harrastusujumise vahel.

Harrastajad

Õpilased harjutavad, et parandada oma oskusi ja võimeid. Osalejatelt oodatakse pühendumist ning pakutakse tuge eesmärkide poole püüdlemisel. Võistlustel osalemine on võimalik valik.

Vetelpääste

Ohutu viibimine vees ja vee ääres on mereriigis äärmiselt tähtis. Lisaks enda päästmisele võib igüks olla ka elupäästja. Õpilased õpivad kasutama erinevaid vahendeid ning lahendama elulisi pääste olukordi. Huvilised saavad asuda tegelema vetelpäästespordiga. Vetelpääste tunnid toimuvad koostöös Seltsiga Eesti Vetelpääste.
Veemängud ja liikumine
Vees viibimine ei tähenda ainult vahemaade ujumist – vesi pakub ka puhkust ja lõbu ning seda mängudena. Vee all ragbi või veepall vee pinnal, liikumine ujudes või joostes, läbides takistusi või vabas vees – võimalusi ja liikumisharrastust leidub igaühele.

Edasijõudnute kursus (Stiiliõpe)

Pärast seda kui õpilane on omandanud ujumise algkursusel vees liikumise põhitõed saab astuda järgmised sammud klassikaliste ujumisstiilide õppimiseks. Edasijõudnute kursuse stiiliõppe raames õpivad õpilased selili ja vabalt ujumise tehnikat põhjalikumalt ning tutvuvad liblik- ja rinnuliujumise tehnikatega. Samuti tehakse tutvust stardihüppe ja ujumisviisidele vastavate pööretega. Stiiliõppe jooksul omandavad õpilased teadmised kõige efektiivsematest ja ökonoomsematest liigutusmustritest ujumisviisidel.

Võistlussport

Õpilased harjutavad regulaarselt ja sihipäraselt, et parandada oma oskusi ja võimeid. Osalejatelt oodatakse pühendumist ning pakutakse mitmekülgset tuge eesmärkide poole püüdlemisel. Võimete ja oskuste arengule saadakse lisatagasisidet võistlustel osalemise näol.

Muud veetreeningud

Lisaks klassikalisele ujumisõppele ja ujumisviisidele on võimalik tegeleda teiste veealadega.

Avavee- ja taliujumine

Kuigi avavee ja taliujumise eripärast tulenevad treeningud ei toimu basseinis on bassein sobiv koht ettevalmistavte ning täiendavate treeningute jaoks. Tehnikad ja võtted, mida avavees kasutada saab selgeks õppida basseinis. Vajalikku võhma ja vastupidavust on efektiivsem treenida sisetingimustes.