MEELESPEA

Meelespea lapsevanematele ja ujulate kodukord.

Meil on hea meel, et Te usaldate oma lapse meie hoolde! Me hoolitseme Teie lapse turvalisuse ja heaolu eest ning pakume lõbusat, õpetlikku ja kvaliteetset ujumisõpet. Usume, et hea koostöö ja teineteise mõistmine on eduka õppe ja huvitegevuse aluseks.

Allpool leiate nõuanded mida lapse trennikoti kaasa panna ja kuidas ujulas käituda.

Basseini reeglid

Enne treeningute algust tee lapsele selgeks ujula kodukord ja basseini reeglid.

Ujulas me käitume viisakalt, kõnnime rahulikult ning suhtleme vaiksel ja rahulikul toonil, et mitte häirida teisi külastajaid.

Riietumiseks saavad lapsed võtmega kapid, kuhu panna riided. Lahti riietunult võta kaasa ujumisasjad ning lukusta kapp.  Viimsi SPA ja Nordswim ei vastuta kaotatud või varastatud väärtesemete eest. Enne dušširuumi minekut soovitame panna ujumismüts pähe.

Enne tundi kindlasti pese ennast ilma ujumisriieteta seebiga puhtaks.

Peale pesemist pane ujumisriided selga ja suundu basseini oma treeneri juurde.

Ilma treeneri loata vette minek on rangelt keelatud!

Peale tundi suundu otse dušširuumi, loputa ennast ära ja vääna ujumisriided välja. Kuivata korralikult kogu keha ära ja hõõru juuksed rätikuga kuivaks. Sisene riietusruumi kuivana. Kuivatamine on väga tähtis selleks, et riietusruumi põrandad oleksid kuivad ja lapse jalad ei saaks märjaks.

Kui oled riides mine viivitamata riietusruumist välja, tagasta võti ning jätka rõõmsalt oma päeva .

Riietumiseks ja pesemiseks enne ja pärast tundi on ette nähtud kuni 15 minutit.

Kui laps tuleb ujulasse siis on tema kotis:

Ujumispüksid/ujumistrikoo – soovitame kasutada traditsioonilisi ujumisriideid. Kuna ujumistundides liiguvad lapsed vees palju siis on oluline, et riietus oleks hästi istuv ning ei piiraks keha vaba liikumist. Ujumispüksid peaksid olema pinguldatava paelaga ning tüdrukutel on soovitatav kasutada  lihtsama lõikega üheosalist ujumistrikood. Ujumisriietuse juures on tähtis on, et laps saaks selle iseseisvalt selga. Peale ujumist on soovitatav loputada ujumisriided jaheda veega ning lasta kuivada kuivatusrestil.

Ujumismüts – pikkade juuste korral tuleb juuksed kinni panna ning soovitame kasutada ujumismütsi.  Ujumismüts võiks olla hästi istuv. Soovitame silikoonist ujumismütsi. Riidest mütsid kipuvad mängimise ajal peast ära tulema. Palun õpetage oma lapsele, kuidas panna iseseisvalt ujumismüts pähe.

Ujumisprillid – ujumisprillide kasutamine on soovituslik. Ujumisprille valides küsige prille, mis on mõeldud Teie lapse vanusele. Prilliklaasid võiksid olla võimalikult heledad. Kindlasti tuleb enne tundi sättida prillid parajaks ning õpetada lapsele neid käsitlema.

Plätud – plätud on vajalikud selleks, et vältida libastumisi märjal põrandal. Basseini jaoks sobivad plätud mille taldadel on olemas muster. Sileda tallaga rannaplätud basseini ei sobi.

Rätik – lapsele kaasa pandav rätik võiks olla sobiv lapse pikkusele. Liiga suur rätik kipub lohisema mööda maad, märgub ning laps võib selle tõttu ka komistada.

Pesemisvahendid –seebiga pesemine on enne ujumistundi kohtuslik. Pesemine toimub ilma ujumisriieteta.  Kuna Viimsi Spa dušširuumis on seep olemas siis pole vaja eraldi pesemisvahendeid lapsele kaasa panna.  Juuste pesu soovitame teha kodus. Me ei soovita kasutada vahunuustikuid. Peale ujumist soovitame pesta endalt kloori vesi maha.

Teata treenerile

Treener on lapse ja lapsevanema esmane suhtlusisik klubis. Kui Teil on mõni küsimus või mure siis räägi/kirjuta sellest treenerile. Treener aitab.

Palun teavitada treenerit kui

  • Lapsel on mõni tõsine terviserike, mille teadmine on treenerile oluline.
  • Lapsevanem ei soovi, et tema lapsest tehtud pilte ja/või videoid kasutatakse Nordswim tegevuse tutvustamisel.